Dag 1: Klar, ferdig, paella!
Fredag morgen startet vi tidlig fra Oslo, og etter en kjapp flytur ble vi møtt av varmen i Palma. Vi sjekket inn på Puro Hotel hvor det ventet litt digg snacks og kaffe, før vi var klare for å ta beina fatt mot dagens første høydepunkt: paellakurs!
Med forklær på, nyslipte kniver i hånda og en spansk aksent rungende gjennom rommet fra instruktøren kastet vi oss ut i kunsten å lage ekte spansk paella. Her lå alt til rette for at selv den minst erfarne kokken skulle lykkes, bordene bugnet av safran, ferske reker, kylling, chorizo og ferske grønnsaker. Resultatet? deilig paella full av autentiske spanske smaker!
Deretter var det duket for noen timer egentid, før vi på kvelden rundet av med en middag på El Na Nautico, hvor spennende sjømat og god stemning preget kvelden.
Dag 2: Sjøbris og grillfest på bøljan blå
Lørdagen startet med en rolig frokost på hotellet før vi tok beina fatt og ruslet ned mot havna i Palma. Der ventet en katamaran med tre smilende spanjoler klare for å ønske oss velkommen ombord. De neste timene nøt vi sol, sjøluft og en skikkelig BBQ-lunsj. Flere av oss nøt også et bad i det krystallklare vannet omringet av både en og to og tre forskjellige fiskearter svømmende rundt beina.
Etter noen timer egentid i Palmas pulserende gater, samlet vi oss igjen til middag på La Paloma. Her kan vi melde om kjempegod mat, gode samtaler og masse latter – en herlig avslutning på dagen.
Dag 3: Takk for nå, Palma!
Alt godt har en ende, og søndag morgen var det tid for hjemreise. Litt slitne, men veldig fornøyde, pakket vi koffertene og vinket farvel til Palma. Koffertene var fylt opp med mange nye minner, og en helg haug av gode opplevelser sammen med kollegaer. Nå vender vi tilbake til kontoret med ny energi og mange gode historier på lur!
Tusen takk for turen – vi kommer gjerne tilbake Palma!